Skała Dziobata

Dziobata (14)

Skała Dziobata w Szklarskiej Porębie. Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię zdjęć. Fot. Grzegorz Tomicki

Po dojechaniu do centrum Szklarskiej Poręby i minięciu po lewej dworca autobusowego, skręcamy w lewo w ulicę 1 Maja. Jedziemy nią 280 metrów i skręcamy w lewo w ulicę Bolesława Prusa. 100 metrów dalej zostawiamy samochód na parkingu po lewej, przed mostem i potokiem Bednarz. Z parkingu idziemy dalej, w dół doliny Kamiennej, 200 metrów drogą, którą biegnie zielony szlak, prowadzący do Wodospadu Szklarki. Granitowa Skała Dziobata znajduje się przy samej drodze, naprzeciw oczyszczalni ścieków.

Dziobata osiąga wysokość prawie 20 metrów, a jej ściana o wystawie północno-zachodniej oferuje 6 linii posiadających stałe punkty asekuracyjne, o trudnościach w przedziale od VI.1 do VI.3.

Dziobata (13)

Skała Dziobata w Szklarskiej Porębie. Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć fotogalerię. Fot. Grzegorz Tomicki

Skała Dziobata to jedna z najłatwiej dostępnych atrakcji w Szklarskiej Porębie. Umiejscowiona tuż obok typowo miejskiej zabudowy, a jednak już w lesie. Przebiegający tędy zielony szlak jest jednym z najbardziej urokliwych, a można nim dojść w najbliższe okolice Wodospadu Szklarki, do Jagniątkowa, a nawet dużo dalej, bo aż do samego Wałbrzycha. Co do ławeczki pod skałką, to raz jest, a raz jej nie ma. W odróżnieniu bowiem do bajecznych ławeczek, wandali u nas niestety nie brakuje. A bodajby ich Karkonosz czarcim chwostem wymłócił 😉

Dziobata (12)

Skała Dziobata. Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć fotogalerię. Fot. Grzegorz Tomicki

Rekomendowane obiekty noclegowe w pobliżu: