Góry Izerskie, Karkonosze, Pogórze Izerskie, Kotlina Jeleniogórska. Mapa 1:50 000

Karkonosze, Góry Izerskie mapa turystyczna

Nawet najbardziej zatwardziali miłośnicy Szklarskiej Poręby i okolic – do których sam się zaliczam – prędzej czy później dochodzą do wniosku, że warto wyściubić nosa nieco dalej. Miłość do gór ma bowiem swoje dwa, równie ponętne oblicza: z jednej strony lubimy wracać na szlaki, które już znamy i kochamy, z drugiej zaś zawsze ciągnie nas do eksplorowania nowych, nieznanych terenów. Mapa „Góry Izerskie, Karkonosze, Pogórze Izerskie, Kotlina Jeleniogórska” jest idealnie skrojona właśnie pod takich zapaleńców. Szklarska Poręba leży wszak na granicy Karkonoszy i Gór Izerskich oraz w najbliższym sąsiedztwie Pogórza Izerskiego oraz Kotliny Jeleniogórskiej.

Samo spojrzenie na mapę „Góry Izerskie, Karkonosze, Pogórze Izerskie, Kotlina Jeleniogórska” uruchamia wyobraźnię i może przyprawić każdego włóczykija o przyspieszone bicie serca. Bo nawet ci z nas, którzy poszukują w górach głównie spokoju, co najmniej równie mocno pożądają ekscytacji. Że jedno kłóci się z drugim? Tylko w kategoriach ludzkiego rozumu. W górach – tak jak i w całej naturze – wszystko jest tak, jak jest, i nic nie kłóci się z niczym. I warto w nie chodzić choćby po to, aby sobie od czasu do czasu o tym przypomnieć 😉

Grzegorz Tomicki

Podwójna mapa przedstawiająca z jednej strony obszar Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej, z drugiej Góry Izerskie i Pogórze Izerskie. Obie w skali 1:50 000. Jedna z rodziny ośmiu map obejmujących razem  cały teren Sudetów.

Zawiera komplet informacji dla turysty pieszego, ale także uprawiającego narciarstwo, jazdę konną lub rowerową. Cechy charakterystyczne to: gęsta sieć ścieżek i dróg, czytelna baza noclegowa i szlaki turystyczne, wyraźne wyciągi i kolejki, czasy przejść, kolorowe cieniowanie, legenda 4-języczna, siatka do GPS. Mapa zawiera również schemat szlaków, mapę dojazdu, informator turystyczny i krajoznawczy, adresy i numery telefonów do GOPR, punktów Informacji Turystycznej, schronisk i innych obiektów noclegowych, a nawet nieme znaki w Karkonoszach czeskich.

Zasięg map: Desna, Frýdlant, Gryfów Śląski, Harrachov, Hejnice, Jablonec nad Jizerou, Janské Lázně, Jelenia Góra, Karpacz, Kowary, Leśna, Liberec Lubomierz, Mirsk, Nové Město, Pec pod Sněžkou, Piechowice, Raspenava, Szklarska Poręba, Špindlerův Mlýn, Świeradów-Zdrój, Vysoké nad Jizerou, Wleń, Zawidów.

Mapa podwójna – czasy przejść – szlaki piesze, rowerowe, konne i narciarskie – wyciągi narciarskie – nazwy przystanków – skarby przyrodnicze i historyczne – schroniska – krzyże kamienne – plastyczne cieniowanie

Tytuł: Góry Izerskie, Karkonosze
Autor: Praca zbiorowa
Wydawca: Sygnatura
Język: polski, angielski, niemiecki, czeski
Oprawa: miękka
Data wydania: 2016
Ilość stron: 2
Skala mapy: 1:50 000
Wymiary produktu: 12,5×22,5 cm
Wymiary po rozłożeniu: 100×67,5 cm
ISBN: 9788374991728Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *