Karkonosze aktywnie i wygodnie. Mapa turystyczna

Karkonosze aktywnie i wygodnie. Mapa turystyczna, Wydawnictwo Plan

Składana mapa turystyczna Karkonoszy w skali 1:30 000 z aktualnym przebiegiem szlaków turystycznych z podanymi czasami przejść. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy poziomic co 10 m. Mapa posiada siatkę kartograficzną co 1 minutę. Układ współrzędnych (PUWG 1992) oparto na elipsoidzie WGS 84, stosowaną w nawigacji.  

Na mapę naniesiono 102 atrakcje regionu, które można zwiedzać zarówno aktywnie (czerwone oznaczenia) jak i wygodnie (zielone oznaczenia). Wszystkie zostały opisane na odwrocie mapy. Dodatkowo dziesięć najważniejszych atrakcji oznaczono i opisano jako „Top 10 Karkonoszy”.

Legenda w języku polskim oraz angielskim. Na odwrocie mapy znajdują się zdjęcia i krótkie, alfabetycznie ułożone opisy 102 atrakcji turystycznych Karkonoszy, w tym: Biały Jar, Borowice, Borówcze Skały, Budniki, Chybotek i Waloński Kamień w Przesiece, Chybotek w Szklarskiej Porębie, cmentarz więźniów niemieckiego obozu w Borowicach, Cyrkland w Miłkowie, Czarcia Ambona, Czarny Kocioł Jagniątkowski, Centrum Informacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego, Dinopark, Dom Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie, Dom Śląski, Dom Wlastimila Hofmana „Wlastimilówka”, Droga Jubileuszowa, Droga Pod Reglami, Dziki Wodospad w Karpaczu, Esplanada, Family Tennis Camp w Ściegnach, Karkonoskie Tajemnice, Hotel Gołębiewski – Park Wodny „Tropicana” w Karpaczu Górnym, Hala Szrenicka, Hala Złotówka, Jelenia Struga – Sztolnie Kowary, Jelenka – Emmin Pramen, Kaplica św. Anny w Sosnówce, Kaplica św. Anny w Kowarach, Kocioł Łomniczki, Kociołki w Michałowicach, Kolej Linowa na Kopę, Kolej Linowa na Szrenicę, Kolorowa w Karpaczu, Końskie Łby, Kościół w Jagniątkowie, Kowary Dom Kata, Krucze Skały w Szklarskiej Porębie, Krucze Skały w Karpaczu, Krzywe Baszty w Szklarskiej Porębie, Kukułcze Skały, Leśna Huta w Szklarskiej Porębie, Luční Bouda, Łabski Szczyt, Mały Szyszak, Mountainboard na Karpatce w Karpaczu, Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie, Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, Muzeum Karkonoskie-Dom Hauptmannów i Ogród Ducha Gór w Szklarskiej Porębie, Muzeum Zabawek w Karpaczu, Nad Łomniczką, Schronisko „Odrodzenie”, Okraj, Paciorki, Pałac Miłków, Park Miniatur w Kowarach, Park Miniatur Budowle Świata, Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach, Pielgrzymy, Schronisko „Pod Łabskim Szczytem”, Polana, Pomezní Boudy, Przełęcz Karkonoska, Równina Pod Śnieżką, Ruiny Zamku Księcia Henryka, Schronisko „Samotnia”, Sandra SPA w Karpaczu, Schronisko „Kamieńczyk”, Skalny Stół, Pod Skałką i tramwaj w Podgórzynie, Skocznia Orlinek w Karpaczu, Słonecznik, Sowia Dolina, Sowia Przełęcz, Szachownica, Schronisko „Strzecha Akademicka”, Siruwia – Ogród Japoński w Przesiece, Szrenica, Szubienica w Miłkowie, Szwedzkie Skały, Śląskie Kamienie, Śnieżka, Śnieżne Kotły, Teatr Nasz w Michałowicach, Trzy Świnki, Tunel w Michałowicach, Twarożnik, Upska Jama, Świątynia Wang w Karpaczu, Western City w Ściegnach k. Karpacza, Wielki Staw, Wielki Szyszak, Wodospad Kamieńczyka, Wodospad Podgórnej w Przesiece, Wodospad Szklarki, Wodospady Jodłówki w Borowicach, Wysoki Kamień, Zakręt Śmierci, Zamek Chojnik, Zapora na Łomnicy w Karpaczu, Zbiornik Sosnówka, Zbójeckie Skały, Źródło Łaby. Czyli wielka moc atrakcji 😉

Na mapie zaznaczono m.in.:
– sieć dróg wraz z numerami,
– linie kolejowe, tunele, mosty,
– parki narodowe, rezerwaty przyrody,
– szlaki turystyczne, czasy przejść,
– ścieżki rowerowe, trasy narciarskie, ścieżki dydaktyczne,
– kolejki linowe, wyciągi krzesełkowe,
– obiekty sakralne, muzea, ruiny, zamki, pałace, pomniki,
– urzędy pocztowe, restauracje,
– leśniczówki, pomniki przyrody,
– schroniska turystyczne, hotele, campingi,
– stacje paliw, parkingi, przystanki autobusowe,
– informacje turystyczne, szpitale,
– punkty widokowe, przełęcze, górskie szczyty, jaskinie, rzeki.

Solidnie wydana, laminowana mapa Karkonoszy – taka, która nie rozpadnie się po pierwszej wędrówce –zarówno dla aktywnych, jak i tych bardziej wygodnych. Pierwsza strona zawiera właściwa mapę, obejmującą m.in. takie miejscowości, jak Szklarska Poręba, Piechowice, Jelenia Góra (część południowa), Zachełmie, Podgórzyn, Przesieka, Marczyce, Sosnówka, Borowice, Staniszów, Głębock, Miłków, Karpacz, Mysłakowice, Kostrzyce, Ściegny, Kowary, Krogulec, Gruszków, Mísečky oraz Špindlerův Mlýn (Szpindlerowy Młyn). Drugą stronę w całości zajmują wyjątkowo liczne opisy najciekawszych atrakcji Karkonoszy, których numery dla lepszej orientacji znajdziemy także na mapie. Sprawdziłem w praktyce i polecam z czystym sumieniem.
Grzegorz Tomicki

Tytuł: Karkonosze aktywnie. Mapa turystyczna
Autor: Praca zbiorowa
Wydawca: Wydawnictwo Plan
Język: polski, angielski
Oprawa: laminowana
Data wydania: 2017
Ilość stron: 2
Skala mapy: 1:30 000
Wymiary produktu: 12×25 cm
ISBN: 9788378683339Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *