Ze schroniska „Pod Łabskim Szczytem” Mokrą Drogą na Szrenicę

 

Od schroniska „Pod Łabskim Szczytem” idziemy chwilę żółtym szlakiem pod górę, po czym skręcamy w prawo i wkraczamy na Mokrą Drogę, prowadzącą na Szrenicę.

cropped-Szklarska-Poręba-2016-110-1.jpg

Tuż nad schroniskiem „Pod Łabskim Szczytem”. Panorama robi naprawdę duże wrażenie. Kliknij na zdjęcie, żeby zobaczyć więcej. Fot. Grzegorz Tomicki.

Droga jest rzeczywiście „mokra” – wiedzie przez rozmokłe górskie łąki kosodrzewinę i jest poprzecina mniejszymi lub większymi potokami, poprzez które przeprowadzą nas jednak użyteczne drewniane kładki.

Pod Łabskim - Szrenica (30)

W maju niektóre kładki może pokrywać jeszcze śnieg. U góry po prawej ledwie widoczna Szrenica. Kliknij na zdjęcie, żeby zobaczyć więcej. Fot. Grzegorz Tomicki.

Trasa (szlak zielony) wiedzie ponad Szrenickimi Mokradałami, Szrenickim Kotłem i Mokrą Przełęczą oraz pod Drogą Przyjaźni (szlak czerwony), granicą z Czechami oraz Twarożnikiem – granitową grupą skalną na zboczu Sokolnika (1384 m n.p.m.).

Pod Łabskim - Szrenica (24)

W Mokrej Drodze nie sposób się nie zakochać. Kliknij na zdjęcie, żeby zobaczyć więcej. Fot. Grzegorz Tomicki.

Idzie się dość wygodnie i bezpiecznie, w niektórych miejscach trzeba jednak uważać – jak to w górach. Z Mokrej Drogi roztacza się zjawiskowy widok na Kotlinę Jeleniogórską. Przy dobrej pogodzie naprawdę jest na co popatrzeć.

Pod Łabskim - Szrenica (23)

Widok na Kotlinę Jeleniogórską z Mokrej Drogi. Buty miałem niezupełnie odpowiednie, ale egzamin zdały znakomicie. Kliknij na zdjęcie, żeby zobaczyć więcej. Fot. Grzegorz Tomicki.

Dajcie się skusić, nie pożałujecie!